//

Koruyucu Kaynak Ekipmanları

logo

İster deneyimli, ister acemi bir kaynakçı olun çalışırken doğru, kaliteli ve koruyucu kaynak ekipmanları kullanmak çok önemlidir. Kaynak arkının parlaklığından, kıvılcımlardan kaynaklanan yüksek yanma riskine kadar her türlü yaralanma ve hasar söz konusu olabilir. Kaynak anında oluşabilecek her türlü yaralanma ve kazalardan korunmak için koruyucu kaynak ekipmanları kullanmak gerekir. Kaynak ve benzeri çalışmalar yaparken kullanıcılar açığa çıkan toz, buhar, koku ve kaynak dumanından korumak amacıyla üretilen koruyucu kaynak ekipmanları hayati önem taşır. Peki, çalışma anında her türlü kaza ve tehlikelerden koruyan koruyucu kaynak ekipmanları nelerdir? Hep birlikte bu soruyu cevaplamaya ne dersiniz?

Koruyucu Kaynak Ekipmanları Nelerdir?

Visterya olarak kaynak anında kullanılması gereken koruyucu kaynak ekipmanları;

 • Teknoloji Eldiven Kaynakçı Pantolonu: Tüm kaynak ve taşlama uygulamalarında yüksek koruma sağlar. Kullanıcısına yüksek konfor sağlayarak rahat çalışmasını sağlar.
 • Teknoloji Eldiven Kaynakçı Önlüğü: Kullanıcısına yüksek ısı kaynak ve taşlama uygulamalarında koruma ve konfor sağlar. Belden bağlamalı modelleri boyun ağırlığı yapmaz. Koku ve alerji yapmaz. EN 11611 standartlarına sahip CE sertifikalı ürün olarak piyasada bulunur.
 • Teknoloji Eldiven Kaynakçı Başlığı: Tüm kaynak ve endüstri uygulamalarında kullanıcısına konfor sağlar. Isı ve sıralamalara karşı yüksek dayanıklılık gösterir. Kaynak yaparken oluşabilecek her türlü kaza ve olumsuz duruma karşı yüzü ve gözü koruma görevi görür.
 • Teknoloji Eldiven Kaynakçı Kolluğu: Tüm kaynak ve taşlama uygulamalarında yüksek koruma sağlayarak kullanıcısına konfor sağlar. Kaynak yapma esnasında meydana gelebilecek kesik, yanık vb. durumlara karşı kolu koruma görevi görür.
 • Teknoloji Eldiven Kaynakçı Tozluğu: Kaynak ve taşlama çalışmalarında kullanıcılarına yüksek koruma sağlar. Çalışma anında kullanıcıların konforlu bir şekilde iş yapmasının önünü açar.
 • Teknoloji Eldiven Kaynakçı Eldiveni: Kaynakçıların ellerini işlem anında oluşabilecek olan yanık, kesik vb. olumsuz durumlardan korumayı sağlar. Isıya dayanıklı olması ve terlemeyi önlemesi kullanıcıların işlerini daha konforlu ve rahat yapmasını sağlar.
 • Teknoloji Eldiven Kaynakçı Ceketi: Kaynak ve taşlama uygulamalarında yüksek kullanım ve koruma sağlar. Kaynak yapan kullanıcılara kullanım anında konfor sağlayarak rahat bir şekilde çalışmalarını sağlar. Isınma, aşınma ve delinmeye karşı dayanıklılık gösterir. Bu sayede kaynakçının çalışma esnasında korunmasını sağlayarak güvenli bir çalışma yapmasını sağlar.

Koruyucu Kaynak Ekipmanları Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Koruyucu ekipmanların bedeninize uygun olduğundan emin olun. Eğer ekipman alırken standartlarda bedeniniz yoksa özel olarak bedeninizi belirterek temin edin.
 • Ekipmanların yüksek güvenlik sağlayacağından emin olun.
 • Ekipmanları deneyerek rahat ve konforlu olup olmadığına dikkat edin. Aksi halde kaynak yaparken rahat olamadığınızdan iş güvenliği tehdidi oluşabilir veya yapılan işten verim alınmayabilir.
 • Isıya dayanıklı ekipmanlar olduğunu mutlaka doğrulayın.
 • Ekipmanların teri emme özelliği olduğuna dikkat ederek satın alın.
 • Koruyucu kaynak ekipmanlarını satın alırken ekipmanların CE sertifikalı olduğundan emin olun.
 • Her ne kadar kaliteli ve konforlu koruyucu ekipmanlar alsanız da kaynak yaparken kendinize dikkat etmeyi unutmayın. En ufak bir ihmal veya dalgınlığın ne tür sonuçlar doğuracağını tahmin ederek işinize başlayın.

Anahtar Kelimeler: koruyucu kaynak ekipmanları, visterya, kaynakçı tozluğu, kaynakçı kolluğu, kaynakçı önlüğü, kaynakçı pantolonu, kaynakçı başlığı, kaynakçı ceketi