Visterya Koruyucu Kaynak Malzemeleri|Kaynak Eldiveni|Kaynak Elbisesi

Kaynakçı Kimdir? Kaynak Yaparken Hangi Kıyafetler Giyilmelidir?

Kaynakçı Kimdir? Kaynak Yaparken Hangi Kıyafetler Giyilmelidir?

Kaynakçı Kimdir? Kaynak Yaparken Hangi Kıyafetler Giyilmelidir?

Kaynakçı Kimdir? Kaynak Yaparken Hangi Kıyafetler Giyilmelidir?

Yoğun bir şekilde ısı ve gaz kullanarak metal parçaları bir araya getiren ya da metal parçalar üzerindeki delikleri onaran veya dolduran kişiye kaynakçı denir. Metal parçaları kaynak makinesi yardımıyla kesen, biçen, birleştiren ve lehim işlemi uygulayan kişidir. Aynı zamanda metal parçalar üzerinde gerekli şekil düzeltmelerini yapan kişidir. Kaynakçı metal parçaları, oksiasetilen, gaz alevi, elektrik arkı vb. ile çeşitli şekillerde kesebilen kişidir. Metal parçaları aynı yöntemle ergiterek de tekrar birleştirme işlemi yapabilmektedir.

Kaynakçı kendisine verilen metal parçaları kesip birleştirirken kendisine verilen bilgiler doğrultusunda hareket edebileceği gibi kendi hayal gücünden de yararlanmaktadır. Kaynakçı çalışma ortamında yapacağı işe göre alet ve malzemeleri belirler. Metal parçalar üzerinde yer alan şekil bozukluklarını giderir ve parçalar üzerinde eğme veya bükme işlemlerini gerçekleştirir. İstenen ölçüler doğrultusunda metalleri kesip birleştirir. Kaynakçı perçinleme işlemini yapabilmektedir.

Kaynakçı göz ve ellerini eşgüdümle, ellerini ustalıkla kullanma yetisine sahiptir. İşini yaparken dikkatini belirli bir noktaya yoğunlaştıran ve parçalar arasındaki şekil ilişkisini görebilen kişidir. Kaynakçı yapacağı işi zihinde canlandırabilen ve gerektiğinde kağıt üzerinde çizim yeteneğini konuşturan kişidir. Kaynakçı işini yaparken yüksek ısı ve çeşitli gazlar ile çalıştığı için birçok tehlike ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu tehlikelerden korunması ve sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için Visterya kaynakçı iş elbisesi önerileri sunmaktadır. Kaynak elbisesi adı altında birçok parçadan oluşan bu elbise ile kaynakçılar kendilerini koruyarak sağlıklı bir şekilde çalışabilirler.

Kaynak Yaparken Hangi Kıyafetler Giyilmelidir?

Visterya kaynakçılara koruyucu kaynakçı iş elbisesi alternatifleri sunmaktadır. Parça ürün olarak kaynak yaparken mutlaka lazım olan birçok ürün seçeneği ile kullanıcılarına hizmet vermektedir. Peki, kaynakçılar kaynak yaparken hangi kıyafetleri giyerek iş güvenliği ve sağlığı doğrultusunda çalışabilir?

·         Kaynak Eldiveni: Kaynak eldiveni kaynak yaparken doğabilecek tehlikelere karşı ellerinizi büyük oranda korumaktadır. Kesilme, delinme ve ısıya karşı dirençli olup oluşabilecek risklere karşı dirençli olmayı sağlamaktadır. Kaynak anında erimiş metal sıçramaları vb. durumlarından ellerin korunmasını sağlamaktadır. Visterya kaynak eldiveni olarak kullanıcılarına Mig Mag kaynak eldiveni altında Fatih kaynak eldiveni, Aztek ağır kaynak eldiveni, Aztek ağır kaynakçı kaynak eldiveni, Hannibal ağır kaynak eldiveni, Dragon almn alüminize eldiven, İnka hassas kaynak eldiveni, İnka hassas kaynak eldiveni premium, Anka-Simurg ısı ve kaynak eldiveni ile hizmet vermektedir. Argon kaynakçı eldiveni altında Maya takviyeli genel amaçlı iş eldiveni sunmaktadır.

·         Kaynak Ceketi: Kaynak ceketi kaynak anında uçuşan kıvılcımlardan, sıcak ve erimiş metalden ve sıcak metalle oluşabilecek temastan vb. durumlardan kaynakçı olan kişiyi koruyan korunaklı bir cekettir. Kaynak ceketi üretiminde kullanılan ısıya ve ateşe dayanıklı malzeme kaynakçıyı oluşabilecek olumsuz durumlara karşı korumaktadır. Visterya kullanıcılarına FireLion cilt ceketi, FireLion arkası açık cilt kaynakçı ceketi, FireLion süet kaynakçı ceketi, FireLion alümünize ceket, FireLion süet kaynakçı ceketi-altı süet üstü cilt seçenekleri ile hizmet vermektedir.

·         Koruyucu Kaynak Ürünleri: Koruyucu kaynak ürünleri, kendi içerisinde birçok farklı alanda kaynakçıları korumaktadır. Kaynakçı tozluğu, kaynak esnasında ayak ve ayak bileği bölgesini korumaktadır. Yüksek konfor ve dayanıklılık özelliği ile kaynakçıyı oluşabilecek olumsuz durumlardan korumaktadır. Visterya kullanıcılarına süet deri kaynakçı kaynak tozluğu ve FireLion alüminize kaynak tozluğu ile hizmet vermektedir. Kaynak pantolon ise kaynakçının vücudunu erimiş metal ve çeşitli çapaklardan zarar görmesini engellemektedir. Visterya kullanıcılarına, FireLion cilt kaynakçı pantolonu, FireLion arkası açık cilt kaynakçı pantolonu ve FireLion alüminizie pantolon ile hizmet vermektedir. Kaynak başlığı, kıvılcımlardan vb. olumsuz durumlardan göz ve yüzü korumak için kullanılan yüz koruyucudur. Visterya kullanıcılarına FireLion ribanalı kaynakçı başlığı ve FireLion ayarlı kaynakçı başlığı ile hizmet vermektedir. Kaynak kolluğu, eriyik kaynak sıçramalarına ve metal çapaklara karşı kolu korumaktadır. Visterya kullanıcılarına FireLion cilt kaynakçı kolluğu, FireLion süet kaynakçı kolluğu, FireLion alüminize kolluk ve FireLion süet-cilt bolero tipi kolluk ile hizmet vermektedir. Kaynak önlüğü, kaynak çalışmalarında sıçrayan kaynak cürufu ve kıvılcımlardan kaynakçının korunmasını sağlamaktadır. Visterya kullanıcılarına FireLion süet kapalı kaynakçı önlüğü, FireLion alüminize önlük, FireLion biyeli süet kaynakçı önlüğü ve FireLion cilt kapalı kaynakçı önlüğü ile hizmet vermektedir.

·         Kaynakçı İş Elbisesi: Kaynakçı iş elbisesi, kaynakçıyı kaynak anında oluşabilecek sıçrama vb. her türlü olumsuz durumdan korumaktadır. Visterya kullanıcılarına FireLion alüminize takım, FireLion cilt kaynakçı takımı, FireLion süet kaynakçı takımı ve FireLion arkası açık cilt takımı ile hizmet vermektedir.

Visterya her daim en büyük kullanıcıları olan kaynakçılara, kendilerini kaynak yaparken oluşabilecek her türlü olumsuz durumdan korumak ve iş sağlığı ve güvenliği doğrultusunda hareket etmeleri için hizmet vermektedir. 

Anahtar Kelime: firelion, visterya, kaynakçı, kaynak eldiveni, kaynak ceketi, kaynak önlüğü, kaynakçı iş elbisesi, kaynak elbisesi