Visterya Koruyucu Kaynak Malzemeleri|Kaynak Eldiveni|Kaynak Elbisesi

Kaynakçı Eldiveni Özellikleri

Kaynakçı Eldiveni Özellikleri

Kaynakçı Eldiveni Özellikleri

Kaynakçı Eldiveni Özellikleri

Kaynak iki metali tutturmanın kolay yolu olarak görülür. Kaynak yaparken kullanılan malzemeler ve makineler ise insanlara çok büyük kolaylıklar sağlar. İş güvenliği açısından kaynak yaparken koruyucu ekipmanın kalitesi çok büyük önem arz eder. Kaynakçı eldiveni genel olarak sağlam ve dayanıklı olması gerekir. Sağlam olduğu kadar da kaynakçı eldiveni ergonomik özellikte olmasından dolayı kaynakçı işini güvenli ve rahat bir şekilde yapar.

Kaynak yaparken kaynakçı birçok risk ile karşı karşıya kalır. Özellikle yanlış kıvılcımlar büyük bir risk oluşturur. Bu riski ortadan kaldırmak için iyi bir eldiven kullanılması gerekir. Tam da bu noktada Teknoloji Eldiven ve İş Güvenliği şirketi olarak bu iş için tasarladığımız kaliteli kaynakçı eldiveni ile yapacağınız işleri daha kolay halletmeniz mümkündür. Peki, Visterya ailesi olarak ürettiğimiz kaynakçı eldiveni özellikleri nelerdir? Hep beraber bu soruyu cevaplayalım.

Kaynakçı Eldiveni Özellikleri Nelerdir?

Genel olarak kaynakçı eldiveni yanmaz özelliği taşır. Sahip olduğu dayanıklı yapı ile kaynak yapan kişilerin güvenliği için koruyucu ekipman kalitesi olarak kendini gösterir. Özellikle metal sanayi altyapı sistemleri ve benzer sektörlerde kaynakçı eldiveni koruyucu bir etki yaratır. Kaynakçı eldiveni giyilirken veya satın alırken eldivenin yapılacak olan işe uygun olduğuna dikkat edilmesi gerekir. Kaynakçı eldiveni özellikleri arasında en önemlisi eldivenin, onu kullanan kişiye zarar vermemesidir.

Eldiven yapıları kalite standartlarındadır. Dikiş yerlerinden dolayı eldivenin genel performansında eksilme vb. olumsuz durumlarla karşılaşma ihtimali düşüktür. Eldiven ölçüsü Avrupa el ölçüsü standartları doğrultusunda üretilir. Teknoloji Eldiven tarafından üretilen eldivenlerde üretici ismi ve eldiven ismi yer alır. Bunların yanında oldukça önemli olan CE işareti ve iletişim bilgileri yer alır. Teknoloji Eldiven tarafından üretilen kaynakçı eldiveni özellikleri kesilmeye, ısıya, aşınmaya, yırtılmaya vb. oluşabilecek sonuçlara karşı koruma sağlar. Tam da burada siz değerli müşterilerimize önerdiğimiz birbirinden farklı modeller ile özellikleri kendini gösterir. Kendi alanında en iddialı ve koruyucu özelliğe sahip olan eldiven çeşitleri kullanıcıları için hayatı kolaylaştırır. Kullanıcıların çalışmalarını daha nitelikli hale getiren sonuçlar yaratır.

Visterya Kaynakçı Eldiveni Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

  • 7070 Dragon Almn Alümünize Eldiveni: Isı ve kaynak uygulamaları risk grubunda olan Dragon Almn Alümünize Eldiven, tüm kaynak uygulamalarında yüksek koruma ve kullanım konforu sağlar. Arttırılmış avuç içi takviyesiyle aşınmaya ve kesilmeye karşı dayanıklıdır/güçlendirilmiştir. İç kısmında ısı iletimini düşüren ve ter emen pamuk astar içerir. 350 derece’ye kadar dayanıklıdır. EN 388, EN 407, EN 12477, EN 420 standartlarına sahip CE sertifikalı üründür.
  • 777 Anka-Simurg Isı ve Kaynak Eldiveni: Türkiye´de ilk ve tek 500 derece ısıya dayanıklı eldivendir. sı ve kaynak uygulamaları risk grubunda olan Anka-Simurg Isı ve Kaynak Eldiveni, tüm ısı ve kaynak uygulamalarında yüksek koruma ve kullanım konforu sağlar. Arttırılmış avuç içi takviyesiyle aşınmaya ve kesilmeye karşı dayanıklıdır/güçlendirilmiştir. İç kısmında ısı iletimini düşüren ve ter emen pamuk astar içerir. EN 388, EN 407, EN 12477, EN 420 standartlarına sahip CE sertifikalı üründür.
  • Aztek Ağır Kaynak Eldiveni: Isı ve kaynak uygulamalarında Aztek ağır kaynak eldiveni kullanılır. Tüm kaynak çalışmalarında yüksek koruma ve kullanım konforu sağlar. Tetik parmağı ve arttırılmış avuç içi takviyesiyle aşınmaya ve kesilmeye karşı oldukça dayanıklıdır. Bu doğrultuda güçlendirme çalışmaları yapılmıştır. Eldivenin iç kısmında ise ısı iletimini düşüren bir pamuk astar bulunur. Bu astarın aynı zamanda ter emme özelliği de bulunur. EN 388, EN 407 standartlarına sahip CE sertifikasına sahiptir. S, M ve L bedenleri bulunur. Eğer farklı bir beden isterseniz sipariş oluştururken belirtmeniz gerekir.
  • Hitit Eldiveni: Mekanik risk eldiveni grubunda yer alır. Argon kaynak uygulamaları kullanımında tercih edilir. Yüksek koruma ve sahip olduğu esnek derisiyle kullanım konforu sağlar. Tetik parmağı ve arttırılmış avuç içi takviyesiyle aşınmaya ve delinmeye karşı özel olarak güçlendirilmiştir. İç kısmında ise Aztek eldivende olduğu gibi ısı iletimini düşüren ve ter emen pamuk astar bulunur. Kısa konç boyu ve konç uzunluğunun isteğe göre tasarlanabilme özelliği vardır.
  • Maya Takviyeli Genel Amaçlı İş Eldiveni: Mekanik risk eldiveni grubunda yer alır. Bileği saran bir emniyet lastiğine sahiptir. Bu durum koruma ve kullanım konforu sağlar. Avuç içi takviyeye sahiptir. Bu da aşınma ve delindirmeye karşı eldiveni güçlendirir. Üst kısmı hava alabilmesi için dayanıklı koton kumaşla kaplıdır.  Metal sıçramalara karşı uzun konç boyu vardır. 
  • İnka Hassas Kaynak Eldiveni: Otomotiv sanayinde, MIG-TIG kaynak alanlarında, montaj ve çapak alma işlerinde kullanıma uygun bir eldivendir. Forklift sürücülerinin de sıklıkla tercih ettiği bir modeldir.
  • Hannibal Ağır Kaynak Eldiveni: Her türlü kaynak uygulamalarında güçlü koruma ve konfor sağlar. Aşınma ve delinmeye karşı oldukça dirençlidir. Sıcak ve keskin metal sıçramalara karşı güçlendirilmiş bir tasarıma sahiptir. A sınıfı sığır derisine sahiptir. Bu özelliği koku ve alerji yapmaz.
  • 1453 Fatih Kaynak Eldiveni: Her türlü kaynak uygulamasında kullanıcıya konfor ve güvenlik sağlar. Demir-çelik ve otomotiv sanayilerinde, sıcak ve kesici kenarlı metallerle çalışma işlerinde, çapak alma ve döküm işlerinde kullanılır.

 Anahtar Kelimeler: kaynak eldiveni, kaynakçı eldiveni özellikleri, kaynak eldiveni, kaynak, visterya, kaynakçı