Visterya Koruyucu Kaynak Malzemeleri|Kaynak Eldiveni|Kaynak Elbisesi

Kaynak Eldiveni Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Kaynak Eldiveni Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Kaynak Eldiveni Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Kaynak Eldiveni Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Kaynak Eldiveni Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

 

Kaynak Eldiveni Seçerken; İşyerinde güvenlik söz konusu olduğunda, maliyetten tasarruf etmenin bir kişinin sağlığına veya çalışanlarına zarar verebileceğini bilmek önemlidir.

 

İnsanların potansiyel olarak tehlikeli makinelerle veya ısı kaynaklarıyla temas ederek ellerini kullandığı alanlarda, profesyonel iş eldivenlerinin kullanılması şarttır. Piyasada, el bilançolarına çok fazla yük koymadan, ancak güvenliği ihmal etmeden, el yaralanmalarını azaltma kapasitesine sahip pek çok model var.

 

Piyasada kaç çeşit iş eldiveni var?

 

Kendinizi kesiklik, delinme, çarpma, kimyasal maddeler, ısı, soğuk gibi çeşitli tehlikelerden koruyabilirsiniz, her birinin eldiven tipine uyması gerekir.

 

İş eldiveni hangi malzemelerle üretiliyor?

 

İş eldivenleri deri, Kevlar® ve Dyneema® dahil, XXS - 3XL arasında değişen boyutları olan çeşitli malzemelerden yapılmıştır; bu, emniyet oranını yüksek tutmak için her erkeğe veya kadına rahatça yardım edebileceğiniz anlamına gelir.

 

Bu hızlı kılavuzu okumaya devam edersem, sizi endüstriyel dünyada kullanılan en yaygın eldiven türlerinden bazılarıyla tanıştıracağım, daha kesin olarak şunu öğreneceğiz:

 

Kesilmeye karşı dayanıklı eldivenler

Isıya dayanıklı eldivenler

El becerisi yüksek iş eldivenleri

Delinmeye ve delinmeye karşı dayanıklı eldivenler

Kaynak eldiveni

 

Bunlar piyasada bulunan iş eldiveni tiplerinden sadece birkaçıdır, en yaygın olanları arasındadır, ancak birçok sektör ve model için özel koruma faaliyetleri vardır, Teknoloji Eldiven dahil olmak üzere birkaç İtalyan perakendecisini bulmak için bir Google araması yapın. Her türlü faaliyet için zengin iş eldiveni kataloglarına başvurmanın mümkün olduğu sektörün ana ve referanslarından biridir.

 

1) Kesilmeye karşı dayanıklı eldivenler

Kesilmeye karşı dirençli eldivenler olmadıklarını, önlemediklerini önlemedikleri, ancak kendilerini kesme şanslarını azalttıklarını anlamak önemlidir. Doğru koruma ve kesim direncine sahip bir eldiven giymiş, yaralanma şansı büyük ölçüde azalır, ancak hiçbir zaman%100 güvenlik olmaz.

 

Doğru kesim direnci seviyesi nedir?

 

Bu tip eldivenler, kâğıttan kaynaklanan kesilme tehlikesini önlemek için tasarlanan ANSI A1 seviyesine göre sınıflandırılmıştır ve en aşırı risklerden korunmanıza olanak sağlayan ANSI A9 seviyesindedir, ancak otomatik olarak A9 eldiveni kategorisine ihtiyacınız olmadığını sanmazsınız.

 

Aşırı kesme riskleri için tasarlanmış bir eldiven daha pahalı olacak ve yüksek kesme riskleri için güçlendirildiği için bir kesici bir saatte yalnızca bir kez kullanırsanız rahat olmayabilir.

 

İhtiyaçlarınız için eldiveni seçin

 

Karşı karşıya kaldığınız riski, kaza olasılığını, ihtiyacınız olan rahatlığı ve el becerisini düşünün. Bu faktörleri belirleyerek işinize ve elinize mükemmel şekilde uyan bir eldiven bulabilirsiniz.

 

2) Isıya Dayanıklı Eldivenler

 

Termal eldivenler sizi anlatabilmeniz için zengin çeşitlilikte malzemeden yapılabilir, burada çeşitli ısıya dayanıklı malzemelerin yaklaşık bozulma sıcaklığı / sıcaklığının hızlı bir listesi:

 

Pamuk yaklaşık 150 ° C´ye düşer

Cilt yaklaşık 220 ° C düşer

Kevlar® yaklaşık 450 ° C´ye düşer.

Polibenzimidazol lifi (PBI) yaklaşık 700 ° C´ye düşer.

En iyi ısıya dayanıklı eldivenler nasıl seçilir

 

Sünger eldivenler havayı tutar, iyi bir yalıtım sağlar ve sert ve keskin metal parçaların taşınması için idealdir, sünger bile kesilmeye karşı dayanıklıdır.

 

Kevlar®´dan yapıldığında kesilme direnci artar ve doğrudan aleve karşı bile direnç gösterir.

Silikon kaplı bir dış Kevlar® tabakası, sıcak yüzeylerle yanmadan veya erimeden doğrudan temas sağlar.

İşiniz için yüksek sıcaklığa dayanıklı eldivenler seçerken, yalnızca oda sıcaklığını değil, nesnenin tam sıcaklığını bilmeniz gerekir.

Endüstriyel bir fırın 500 ° C´ye ulaşabilir, ancak yalnızca 300 ° C nesnesi, ihtiyacınız olan eldiven tipi için büyük bir farktır.

 

3) Yüksek el becerisi eldivenleri

 

Yüksek dokunsal hassasiyetin tanımlanması zor olabilir, çünkü çok özneldir, yüksek sıcaklık eldiveni için eşik somunları ve cıvataları tutmak için dokunsal bir eldivenin eşiğinden çok farklı olacaktır.

Eldiveni ne kadar uzun süre takarsanız el beceriniz o kadar fazla uyum sağlar ve bu da el becerisini geliştirir.

Çizgili ve avuç içi eldivenleri deriden veya tamamen kaplanmış eldivenlerden daha fazla hareket serbestliği sunar.

 

4) Delinmeye ve delinmeye karşı dayanıklı eldivenler

 

Doğru standardın seçilmesi, maruz kalınan riskin türüne bağlı olarak güvende kalmak için esastır.

 

İğne delinme tehlikeleri

 

Hipodermik iğneler gibi ince nesnelerle çalışıyorsanız, ASTM F2878 standardına göre test edilmiş bir eldiven seçmelisiniz, bu durumda en iyi seçim, yüksek koruma derecesi sunan bir malzeme oluşturmak için Kevlar® örgülü tabakalardan yapılmış eldivenler kullanmaktır.

 

Donuk nesnelerden delme tehlikesi

 

Çiviler veya cam gibi nesnelerle çalışıyorsanız, delinmeye karşı dayanıklı eldivenlerin üretimi için standart perforasyon testi olan EN 388: 1994 standardına göre test edilen eldivenlerden birini seçebilirsiniz.

 

Bir deri eldiven veya nitril kaplı bir eldiven bu işler için yeterli koruma sağlar.

 

5) Kaynak Eldivenleri

 

Kaynak şekline bağlı olarak keçi, inek ve domuz gibi deriler kullanılarak yapılan eldivenlerdir.

 

Uzun süreler ve yüksek sıcaklıklar için dayanabilmeleri gerekir, bunun nedeni bir kaynakçının beş dakika boyunca 300 ° C´de bir çelik parçası ellerinde tutması gerektiğinde, kaynak makinesini en el becerisi ile kullanmak için herhangi bir rahatsızlık hissetmemesi gerektiğidir.

 

Bu nedenle ihtiyaçlarınızı karşılayan modeli seçmek önemlidir.