Visterya Koruyucu Kaynak Malzemeleri|Kaynak Eldiveni|Kaynak Elbisesi

İş Eldivenleri Nasıl Seçilir?

İş Eldivenleri Nasıl Seçilir?

İş Eldivenleri Nasıl Seçilir?

İş Eldivenleri Nasıl Seçilir?

İş eldivenleri, işlerini en iyi şekilde yapmak için vazgeçilmez bir unsurdur: Eller

İş eldivenleri işlerini sonuna kadar yapmak için vazgeçilmez bir unsurdur: eller vücudun önemli bir parçasıdır ve yeterince korunmadığı takdirde her zaman risk altındadır. İş eldivenleri nasıl seçilir? Aslında piyasada çok sayıda iş eldiveni var, mesleğimizi risksiz yerine getirmek için hangi özel tiplere ihtiyacımız var?

 

İşte mevcut iş eldivenlerinin farklı tiplerine kısa bir genel bakış.

İş eldivenleri nasıl seçilir:

 

Özellikler

 

Öncelikle, iş eldivenleri UNI EN 420 standardında tanımlanan belirli özelliklere sahip olmalı, çeşitli gereksinimler arasında özel dikkat gösterilmelidir:

 

Eldiveni yapma kriterleri;

 

Genel güvenlik ve güvenlik gereksinimleri;

İşlevsellik gereksinimleri;

Temizlik gereksinimleri;

Eldiveni işaretlemek nasıl.

 

Bunlara dikkat ettikten sonra, mesleğinize ve iş faaliyetlerinize göre seçebileceğiniz eldiven çeşitleri aşağıdadır.

 

Mekanik tehlikelere karşı iş eldivenleri. Sağlam eldivenlerdir ve aşınmaya, kesilmeye, yırtılmaya ve delinmelere karşı dayanıklı olmaları gerekir. Metal aletlerin sıkça kullanıldığı tüm mesleklerde kullanılır.

 

Kimyasallara, mikroorganizmalara ve bakteriyolojik kirlenmeye karşı koruma eldivenleri. Eldivenler, maddelerin nüfuz etmesine ve geçirgenliğine karşı dayanıklı olacak şekilde yapılmalıdır. Bozunma faktörüne ayrıca dikkat edilmelidir. Genellikle lateks veya doğal kauçuktan yapılırlar. Takılması kolay ve çok dayanıklıdır, kırılması zordur.

 

Isı ve ateşten korunma için iş eldivenleri. Bunlar ısıl tehlikelere karşı korunmalıdır. Genellikle kaynak işlemleri sırasında, alevler kullanıldığında ve iş ateşle temas halinde yapıldığında kullanılırlar. Bu nedenle yüksek sıcaklıklara dayanabilmelidirler.

 

Soğuğa karşı koruyucu eldivenler;

 

Bu eldivenler, -50 ° ´lik bir ortam sıcaklığı koşullarında çalışırken gereklidir.

İzolasyon eldivenleri, gerilimli çalışma yürütmek isteyenler için yararlıdır.

Elektrostatik yüklenmeye karşı korumak için eldivenler.

Günlük elektrikle çalışanlar için eldivenler.

İyonize radyasyona karşı korumak için eldivenler.

 

Biyolojik tip eserler için eldivenler;

 

Bu eldivenler aynı zamanda kimyasal maddelere dayanıklı olanlar gibi lateksidir. Neredeyse aynı elleri kullanıyormuş gibi, çeşitli elemanları hızlı ve doğru bir şekilde kullanmanıza izin veriyorlar. Güvenlik için faydalıdırlar. Bu tür eldivenler, tıp alanında çalışanlar tarafından da kullanılır, mükemmel şekilde sterilize edilmişlerdir hem hastanın hem de doktorun toplam güvenliğindeki operasyonlar için hemen kullanıma hazırdırlar.

 

Ev işleri için eldivenler;

 

Evde yalnız birkaç ev işleri yapmak. Elleri kesik ve tahrişlerden korumak için bahçede, avuç içi hafif plastikleşmiş patinalı hafif bir kumaş olabilirler. Veya diğer işler için mikrofiber eldivenleri kolayca kullanabilirsiniz. Bazıları nadas geyik eldivenleri tavsiye eder.

 

Dikkate alınması gereken diğer unsurlar

Eldivenleri seçmeden önce bedenimize dikkat etmeniz gerekir: Çok büyük veya çok küçük eldivenler amacı tehlikeye atabilir veya ellerinizi koruyabilir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer şey, eldivenlerin tüm özelliklerinin yine de yazıldığı etiket.