Visterya Koruyucu Kaynak Malzemeleri|Kaynak Eldiveni|Kaynak Elbisesi

Eldeki Madde: Kaynak Eldiveni ve El Koruması

Eldeki Madde: Kaynak Eldiveni ve El Koruması

Eldeki Madde: Kaynak Eldiveni ve El Koruması

Eldeki Madde: Kaynak Eldiveni ve El Koruması

Eldeki Madde: Kaynak Eldiveni ve El Koruması

 

Eldeki Madde: Kaynak Eldiveni ve El Koruması; Kaynak eldivenleri, onlarca yıllık statükonun ardından gelişmektedir; Son kullanıcılar özel tasarımlardan, rahatlıktan ve uzun ömürlü ürünlerden yararlanır.

 

Bir sonraki yayına çarpmadan önce, ellerinizi veya çalışanlarınızın ellerini neyin koruduğunu düşünmek için bir dakikanızı ayırın. Şok edici şekilde, kaynak eldivenlerine çok az düşünce verilir. Ne de olsa, bir eldiven yalnızca maliyete dayalı olarak satın alınması gereken bir üründür, değil mi? Ne yazık ki, bu ortak algı gerçeklerden daha fazla olamazdı. Son yenilikler kaynak eldivenlerini amaçladıkları uygulama, malzeme bileşimi ve tasarımlarıyla daha da ayırdı.

 

Kısa Bir Tarih Dersi

 

Eldeki Madde: Kaynak Eldiveni ve El Koruması; Kaynak eldivenlerinin temel tasarımı, ark kaynağının başlamasından bu yana yıl boyunca aynı kalmıştır. Bir taban malzemeden iki deri parçası bir araya dikilerek ve muhtemelen ince bir dolgu tabakası eklenerek standart bir eldiven şablonu oluşturulmuştur. Bu tasarım seri üretildi ve kaynak eldiveni olarak pazarlandı. Eldivenlerin bir emtia kalemi olarak görülmesi nedeniyle, yeterli miktarda koruma sağlayan en ucuz eldiven seçildi ve toplu olarak satın alındı. Rahatsızlık, yorgunluk ve el becerisi eksikliği, maliyet ve dayanıklılık adına genellikle kabul edilebilirdi. Şirketlerin bir veya iki tip kaynak eldiveni aldığı bilinmektedir; kaynakçılara, istenen uygulama için yeterli koruma sağlamayan veya gerekli koruma sağlayan, ancak çok hacimli ve kısıtlayıcı olan bir eldiven arasında bir seçenek sunar.

 

Tarihsel olarak kaynak eldivenleri büyük bir tasarım kusurundan mustariptir: uyum. İnsan eli düz değildir, aksine çok sayıda eşsiz konturdan oluşur. Ancak, kaynak eldivenleri, yıllarca, düz bir form etrafında tasarlanmıştır. Kaynakçıların, elin dış hatlarına uymayan bir eldiven giyerken el becerisi gerektiren bir beceriyi gerçekleştirmeleri beklenir, ancak daha ziyade bir fırın eldiveni gibi uyarlar. Bu kısıtlama, kaynakçıların kaliteli işler üretme, üretkenliği azaltma ve en önemlisi güvenliklerini tehlikeye düşürme yeteneklerini azaltabilir.

 

Geleneksel kötü oturan eldiven tasarımları nedeniyle kaynakçıların el koruması olmadan kaynak yaptıklarını görmek nadir değildir. Bununla birlikte, artan kaynak güvenliği bilinci, eldivenin üreticilerine, bir kaynakçının günlük işlerinin tüm kapsamını ve ilgili güvenlik gerekliliklerini göz önünde bulundurarak, kaynak eldivenlerinin tasarımını ve kompozisyonunu yeniden düşünmeleri için zorlamıştır. Ne de olsa, güvenli olmanın rahat ve formda fedakârlık etmek olduğunu kim söyledi?

 

Değişikliğin Vakti Geldi

 

Kaynak endüstrisi, “herkese uyan tek beden” zihniyetinden gelişmeye başlıyor. Kaynak eldiveni üreticileri, geleneksel kaynak eldiveni tasarımlarını yeniden inşa etmek için kaynakçılardan, moda trendlerinden ve spor endüstrilerinden tasarım ipuçlarını alıyor.

 

Yeni kaynak eldivenleri, insan elinin doğal hatlarına uyacak şekilde tasarlanmış üç boyutlu bir desene sahiptir. Her bir malzemenin faydalarını en üst düzeye çıkarmak için, çoklu deri türleri ve kaliteleri stratejik olarak seçilmiştir. Her biri kendi koruma ve rahatlık seviyesini sağlayan bir dizi deriler vardır. Sadece bir üst ve alt deri parçasını kullanan geleneksel eldivenlerin aksine, yeni eldivenler kabuk oluşturmak için karmaşık kesilmiş ve dikilmiş çok sayıda kaliteli deri parçasını kullanır. Belirli bir ihtiyaca veya uygulamaya bağlı olarak ek koruma için ek parçaların ya da dolgunların çeşitliliği eklenebilir.

 

Üreticiler ayrıca kaynak eldivenlerinin içini de yeniden tasarlamaktadır. Nem geçiren kumaşlar, kanallı köpük ve alüminize malzemeler gibi çeşitli astarlar yüksek koruma sağlamak ve kullanıcı rahatlığını artırmak için dahil edilmiştir.

 

Tasarım, malzemeler ve astar birlikte eldivenin elin doğal şekline uygun olmasını sağlayarak daha uygun bir oturuş sağlar. Dayanıklılık, hala kaynak eldivenlerinin çok önemli bir bileşenidir, ancak odak, karışıma rahatlık, uyum ve stil dahil etmek için genişledi.

 

Nasıl Seçerim

 

Eldeki Madde: Kaynak Eldiveni ve El Koruması; Mevcut kaynak eldivenlerinin bolluğu göz önüne alındığında, kaynakçılar veya kendiniz için bir çözüm seçmek çok zor olabilir. Öncelikle, tamamlanması gereken uygulama veya çalışma görevlerini göz önünde bulundurun. Birçok yeni eldiven stili, kaynak uygulamaları için koruma sağlayabilir ancak aynı zamanda diğer malzeme taşıma veya metal imalat işleri için uygun hale getiren özelliklere de sahiptir. Bir eldiven stili seçildikten sonra, finalistleri hangi ürünlerin kuruluşunuzun gereksinimlerini karşıladığını görmek için konfor, uyum, performans ve dayanıklılık açısından bir teste alın.

 

Eldeki Madde: Kaynak Eldiveni ve El Koruması; Çalışanların, değerli bir şeyse, kişisel koruyucu ekipmanlarına (KKE) daha iyi bakmaları ile bilinir. Çalışanlar rahat bir kaynak eldiveni bulduğunda, eldivenleri kaynak işleri arasında bırakmak yerine, vardiya boyunca ellerinde tutma ihtimalinin daha yüksek olduğu kanıtlanmıştır. Kaynak makinenizde eldiven bulundurmak, işyerinde el yaralanması olasılığını azaltacaktır, bu da kaynak makinesinin verimliliğini, moralini ve genel güvenliğini artıracaktır.